Sprawy rozwodowe z uwagi na fakt, że dotykają delikatnej materii są często dla Klientów wyjątkowo trudne, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi dochodzenie wyłącznej winy, ustalenie władzy rodzicielskiej, czy wysokości świadczeń alimentacyjnych. Polskie procesy sądowe stają się coraz bardziej sformalizowane – często można przegrać sprawę mając racje, tylko dlatego, że nie wykonało się określonych czynności (zarządzeń) w terminie wskazanym przez sąd lub nie przedstawiło się wymaganego dokumentu (prekluzja dowodowa). Należy pamiętać, że sędzia w postępowaniu rozwodowym będzie wysłuchiwać argumentów każdej strony, ale nie będzie podpowiadać i doradzać, gdyż mógłby być posądzony o brak bezstronności.

Rozwodowi zawsze towarzyszą ogromne emocje i stres, dlatego zawsze warto skorzystać z profesjonalnej pomocy adwokata, który będzie najlepiej wiedział jak zabezpieczyć interesy strony i jaką przyjąć strategię działania. Prawnik ustanowiony w procesie rozwodowym oprócz bieżącego wsparcia prawnego, jest często dużym wsparciem psychicznym – podpowie jak zachować się na sali rozpraw, jak zwracać się do sądu, czy jak psychicznie przygotować się do przesłuchania, które jest obligatoryjnym elementem spraw rozwodowych. Profesjonalny pełnomocnik pomoże również przygotować pytania do świadków i ich przesłuchać, doradzi co zrobić, by sąd zasądził alimenty i ustalił miejsce pobytu dziecka na czas trwania postępowania rozwodowego, czy udzieli informacji jak prawidłowo odwołać się od wydanego orzeczenia sądu.

O wynajęciu adwokata przede wszystkim należy pomyśleć, gdy: będzie dowodzona wina rozpadu pożycia stron, oprócz samego rozwodu rozstrzygane będą inne sprawy rodziny, istnieje przypuszczenie, że małżonek będzie utrudniał relacje z dzieckiem, gdy przeciwnik ma już adwokata, istnieją przypuszczenia, że małżonek będzie stosował różne manipulacje i nieuczciwe taktyki, istnieje problem z rozumieniem języka prawnego, nie radzimy sobie psychicznie i emocjonalnie ze sprawą, jeśli w czasie trwania małżeństwa zgromadzony został znaczny majątek lub małżonkowie zaciągnęli kredyty hipoteczne.

Kancelaria świadczy profesjonalną pomoc prawną na każdym etapie postępowania rozwodowego, aż do jej prawomocnego zakończenia. Koszty sporządzenia pisma czy prowadzenia sprawy zależne są od jej skomplikowania i wyceniane są indywidualnie na spotkaniu w Kancelarii/ e-mailowo lub za pomocą innego narzędzia komunikacji.

Wiedza i doświadczenie prawników Kancelarii pomogą spokojnie przejść przez całe postępowanie sądowe i uzyskać najlepsze wyniki. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług Kancelarii.

 

 

Wyślij swoje pytanie

Imię lub nazwa firmy (wymagane)

Adres email (wymagane)

Miejscowość (wymagane)

Jaki temat Cię interesuje?

Treść wiadomości (wymagane)